Kulmakurun kierros / Trail to Kulmakuru

SAARISELKÄ MTB STAGES: stage 1

M ELITE 60KM

  1.    26   Boberg Leirbakken Daniel        Burfjord IL Sykkel / FullRulle    2:40:36,9
  2.     2   Kangaskokko Juha                OTC                               2:41:40,9     +1:04,0
  3.     1   Törmänen Marko                  OTC/ Team Powerbar                2:43:33,5     +2:56,6
  4.    28   Tähti Toni                      Team Medilaser                    2:44:10,7     +3:33,8
  5.     6   Vähämetsä Juha                  KiiRi/EGC                         2:50:02,8     +9:25,9
  6.    11   Saarela Samuli                  PKK/Team Sportax                  2:52:35,2    +11:58,3
  7.    14   Härginen Dani                   Korska/Finsad                     2:53:13,9    +12:37,0
  8.    10   Niemi Pekka                     EGC Meranti                       2:56:03,2    +15:26,3
  9.     3   Lukin Vitalik                   Mountainpeaks.ru                  2:59:40,2    +19:03,3
 10.    15   Jakobsen Per Kåre               Nordlysbyen Sykkel                3:02:00,2    +21:23,3
 11.    21   Tukki Heikki                    Rokua MTB                         3:02:34,9    +21:58,0
 12.    16   Nilsen Svenn Tore               Nordlysbyen Sykkel                3:02:40,5    +22:03,6
 13.    18   Rafaelsen Thomas Moen           Nordlysbyen Sykkel                3:04:58,5    +24:21,6
 14.    19   Bull Tommy                      Nordlysbyen Sykkel                3:10:08,0    +29:31,1
 15.    25   Bergan Morten                   Hammerfest Sykkelklubb            3:11:48,0    +31:11,1
 16.    12   Karhu Janne                     OTC                               3:11:56,7    +31:19,8
 17.    23   Zakharov Andrey                 Solnyshko                         3:20:54,1    +40:17,2
 18.     4   Espo Tommi                      JYPS/Multimek                     3:21:47,5    +41:10,6
 19.     5   Ellilä Petteri                  OTC                               3:30:01,2    +49:24,3
 20.    24   Chuvaev Igor                    Solnyshko                         3:35:17,5    +54:40,6
 21.    17   Suhr Espen                      Nordlysbyen Sykkel                3:36:18,4    +55:41,5
 22.    27   Hänninen Petri                  Typy                              3:36:21,4    +55:44,5
 23.    22   Kolehmainen Jari                Paksukumi Team                    3:40:44,3  +1:00:07,4
 24.    20   Hinkkala Sakari                 Kuhmalahden Kisa                  3:47:03,0  +1:06:26,1
         8   Kolobov Andrey                  Lactat Express                        Kesk.

N ELITE 60KM

  1.    37   Alusniemi Sini                  Compressport Team                 3:03:21,1
  2.    35   Vähämetsä Ruut                  KiiRi/EGC Meranti                 3:24:09,8    +20:48,7

M HARRASTE 60KM

  1.    49   Tormilainen Heikki              OPP                               3:16:04,2
  2.   122   Heikkilä Niko                   OPP                               3:28:52,4    +12:48,2
  3.    62   Tahkola Pekka                   Syöte MTB / Kaupin Kanuunat       3:38:53,3    +22:49,1
  4.    42   Timonen Aapo                                                      3:39:51,9    +23:47,7
  5.    43   Yakovlev Vladimir               ENERGY SC Kola NPP                3:44:20,9    +28:16,7
  6.    50   Niku Jussi                      Kona Team Inari-Saariselkä        3:46:58,3    +30:54,1
  7.    63   Tuomi Jyri                      OTC                               3:47:02,6    +30:58,4
  8.    57   Piiroinen Lauri                 OPP                               4:01:40,8    +45:36,6
  9.    47   Laulainen Timo                                                    4:05:35,1    +49:30,9
 10.    52   Neitola Pasi                    Joensuun Pyöräilijät              4:07:52,1    +51:47,9
 11.    59   Ursin Kari                                                        4:08:06,1    +52:01,9
 12.    53   Räisänen Timo                   Pk-Team                           4:14:52,0    +58:47,8
 13.    46   Sariola Olavi                                                     4:17:03,6  +1:00:59,4
 14.    71   Heikkinen Mika                                                    4:21:50,7  +1:05:46,5
 15.    51   Nelimarkka Miikael                                                4:23:56,5  +1:07:52,3
 16.    56   Heinoja Atte                    Hermanninranta                    4:24:06,4  +1:08:02,2
 17.    65   Härmä Antti                     OTC                               4:24:08,2  +1:08:04,0
 18.    55   Ratilainen Mikko                                                  4:26:06,7  +1:10:02,5
 19.    67   Kaijala Tuomas                                                    4:32:58,2  +1:16:54,0
 20.    48   Parviainen Lauri                Posiva                            4:43:16,9  +1:27:12,7
 21.    54   Kemppainen Kimmo                                                  4:43:17,4  +1:27:13,2
 22.    74   Mattila Jussi                   Geofcon                           4:43:17,8  +1:27:13,6
 23.    45   Wiatrowski Aleksander           OPP                               4:47:17,5  +1:31:13,3
 24.    73   Pussinen Eetu                   Geofcon                           4:51:05,6  +1:35:01,4
 25.    61   Harjuniemi Mikko                                                  4:54:13,6  +1:38:09,4
 26.    60   Javanainen Marko                Maastoonpolje.fi                  5:04:18,2  +1:48:14,0
 27.    70   Hieto Ilkka                     Hauhon Sisu                       5:28:13,1  +2:12:08,9
 28.    64   Lillila Jarno                   Maastoonpolje.fi                  5:31:44,9  +2:15:40,7
        44   Kallunki Jaakko                 Cyclos Kuusamo                        Kesk.
        75   Tienvieri Kaj                   Kaupin Kanuunat                       Kesk.

N HARRASTE 60KM

  1.    77   Nousiainen Sini                 JYPS                              4:06:27,2  
  2.    79   Erkinaro Tiina                  Team Donna Agile                  4:07:49,2     +1:22,0
  3.    76   Airaksinen Saara                                                  4:31:02,4    +24:35,2
  4.    82   Tormilainen Hanna               OP-P                              4:33:23,3    +26:56,1

M FATBIKE 60KM

  1.    87   Soini Kyösti                    OTC / Team ATEXON                 3:04:33,2
  2.    90   Kauppinen Antti-Olli            OTC                               3:16:10,8    +11:37,6
  3.    89   Määttä Kimmo                    Cyclos                            3:16:25,4    +11:52,2
  4.    92   Kleemola Vesa-Matti             Fat Lebowski                      3:45:31,9    +40:58,7
  5.    88   Mänty Mika                      Paksukumi Team                    3:48:18,0    +43:44,8
  6.    91   Lirkki Jani                     Jyps                              3:57:38,1    +53:04,9
  7.    86   Vuorialho Harri                 Korson Kaiku                      3:58:35,2    +54:02,0
  8.    94   Westman Jarmo                                                     4:58:22,0  +1:53:48,8

N FATBIKE 60KM

  1.   101   Pinosto Susanna                 Team Donna Agile                  4:29:10,5
  2.   100   Sorvisto Mari                   Team Donna Agile                  6:32:59,6   +2:03:49,1

DUO 60KM

  1.   106   Vuorisalo Sailariitta          Electrofit                      6:02:13,5
  2.   105   Ojanen Simo-Viljami	    Electrofit                      6:02:13,5

M12 11KM

  1.   110   K Jakobsen Konrad               Nordlysbyen Sykkel                  39:32,3        +0,0
  2.   109   A Hansen Martin                 Nordlysbyen Sykkel                  40:05,9       +33,6
  3.   111   Lahdenperä Henrik               Nordlysbyen Sykkel                  51:14,2    +11:41,9
  4.   114   Bull Hoffrening Johannes        Nordlysbyen Sykkel                  56:44,2    +17:11,9
  

N KUNTO 11KM
  

1.   138   Väntänen Sinikka                                                    54.11,2        +0,0
2.    78   Järventie-Ahonen Heli           Maastoon Polje                      57.50,2      3:39,0

N12 11KM

  1.   125   Suhr Ada                        Nordlysbyen Sykkel                1:02:30,0
  2.   126   Rafaelsen Sigrid                Nordlysbyen Sykkel                1:06:31,1     +4:01,1

M15 11KM

  1.   119   Nilsen Johannes                 Nordlysbyen Sykkel                  31:54,2        +0,0
  2.   120   Hansen Mathias                  Nordlysbyen Sykkel                  32:22,2       +28,0
  3.   121   Lahdenperä Sander               Nordlysbyen Sykkel                  40:49,8     +8:55,6
  4.   123   Suhr Thomas                     Nordlysbyen Sykkel                  56:44,0    +24:49,8

N15 11KM

  1.   129   K Jakobsen Magni                Nordlysbyen Sykkel                  45:27,3        +0,0
  2.   128   K Jakobsen Marit                Nordlysbyen Sykkel                  46:32,8     +1:05,5

M KUNTO 11KM

  1.   150   Ellilä Jukka-Pekka              PK-team                             45:41,0
  2.   151   Hanhinen Tuomas                 KaFa                                58:32,0    +12:51,0
  3.   152   Pesnia Andrei                                                     1:12:05,0    +26:24,0
Advertisements

Vastaa

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Google+ photo

Olet kommentoimassa Google+ -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s